כלבנות טיפולית מהי? מידע מקצועי אישימכלב

כלבנות טיפולית מהי?

כלבנות טיפולית היא שיטת טיפול הנעזרת בכלבים לסיוע בפתרון בעיות רגשיות הנובעות מסיבות שונות. השיטה מתאימה לטיפול בילדים ובמבוגרים בעלי קשיים פיזיים, נפשיים, רגשיים והתנהגותיים.

 

היתרון האדיר שמביא הכלב איתו לטיפול הוא היכולת לייצר אינטראקציה מיידית וחזקה מאוד עם המטופל תוך הפגנת אהבה ללא תנאי, קבלה, ובעיקר אי שיפוטיות, תכונות שגורמות למטופל תחושה של נינוחות ופתיחות, אשר חיוניים להצלחת הטיפול.

במהלך הטיפול יכול המטופל להציף את הנושאים המטרידים אותו בצורת "השלכה" על הכלב: בעזרת שיחה אגב טיפול בכלב או במסגרת אילוף הכלב. הכלב מהווה מתווך להתמודדות עם רגשות מודחקים ולא מודעים. בזכות הכלב ניתן לעקוף הרבה מהמחסומים וההתנגדויות שקיימים בטיפול המבוסס על קשר בין אישי.

בדומה לאדם, גם הכלב הוא חיית משפחה/להקה ויש לו צורך חזק מאוד בקשרים חברתיים, דבר שמעודד ותורם לתהליך הטיפולי.

על בסיס ניסיון העבר, אנו במרכז אישימכלב, ראינו כיצד במהלך הטיפול עובר הילד, בצורה הדרגתית ומאוזנת, ממצב של מונהג למצב של מנהיג, ממצב של מטופל למצב של מטפל ובכך מתחזקים אצלו הביטחון העצמי והערך העצמי.

במרכז אישימכלב אנו עובדים עם הכלבים בשיטת אילוף המבוססת על מדעי ההתנהגות (ביהביוריזם), שיטה המתנגדת באופן נחרץ לכוחניות או אלימות מכל סוג שהוא כלפי הכלבים ובכך אנו עוזרים למטופלים להבין שאפשר וצריך לפתור מחלוקות בדרכי שלום.

 

חזור

שאל את המומחה

יש לכם שאלה? אני כאן כדי לעזור. השאירו פרטים ליצירת קשר, תארו במספר מילים את סיבת הפניה ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

אישימכלב גם ברשתות החברתיות